top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תRona Barzily-Oded

סידור ארונות הבגדים לקראת הקיץ -


כעת, משהחלו החמסינים והאביב כבר פה, זה זמן אידיאלי לסדר את ארונות הבגדים שלכן. לעיתים קרובות, כאשר אני מסדרת ארונות עם לקוחות אני מגלה (להן ולי), שבכלל אין להן צורך בשופינג. הארון מספק מענה מצוין, אלא שמרוב בלגן וערימות, הן לא ידעו מה יש להן בארון ובשידות, או שלא היו להן רעיונות על שילובים טובים של: חולצה -מכנסיים- נעליים- תכשיט. הסוד לארון "טוב" לדעתי, הוא מלתחה מינימלית וחכמה שמאפשרת mix & match , ולאו דווקא ריבוי פריטים ושופינג אינוספי. לכן, לפני שאתן יוצאות לקניות לקראת הקיץ, חשוב לעבור על המלתחה שבבית.

 

להלן כמה טיפים מסטייליסטית אישית, לסידור מושכל של ארונות הבגדים :


1.      תחילה הוציאי את כל הבגדים מהארון, וסדרי אותם על המיטה בערימות. כשאת מחזירה לארון, הבגדים צריכים להיות מקופלים וממוינים מבחינת חורף / קיץ (כמובן, שיש פריטים רב-עונתיים, כמו גופיות בייסיק שנלבשות גם בחורף וגם בקיץ) וגם מבחינת קטגוריות- הפרדה בין קז'ואל (יומיומי) לאלגנטי.


2.      את כל הבגדים שלא לבשת במשך עונה אחת (למשל, חולצה שלחלוטין לא לבשת בקיץ שעבר), העבירו לערימה של התרומות. כמו כן, פריטים שכבר אינם לטעמך גם אם הם חדשים עדיין, העבירי הלאה. אין טעם לשמור בגד שאינך אוהב/ת ושלא תלבש/י . גם אם הוא יקר וחדש, היפרדי ממנו. מניסיוני, מפריטים יקרים ו"שווים" קשה ללקוחות להיפרד- אבל צריך בכל זאת.

 

3.     הבגדים שאינם מתאימים למידותייך בהווה- צריכים גם הם למצוא את מקומם בשקית התרומות. מי שרזתה, שמנה, ילדה, מומלץ להיפרד מהבגדים הלא מתאימים. אין טעם לשמור בארון מגוון מידות לכל משקל.

 

4.      במהלך סידור הארון, אחרי שתנפי את כל הפריטים המיותרים, הכיני רשימה מסודרת של הפריטים החסרים להשלמת המלתחה הבסיסית שלך. מניסיוני, נשים נוטות לקנות את הפריטים שקל להן לקנות ולא את אלה שבאמת חסרים להן. מכנסיים, למשל, קשה לרובינו לקנות. נעליים ואביזרי אופנה, יותר קל. קני את מה שחסר לך, את מה שאין לך, בהתאם לרשימה שתכיני מראש.  

 

5.      לגבי פריטים שתגיעי למסקנה שחסרים לך, אני מציעה שתחפשי השראה בפינטרסט או באינסטגרם. אם, למשל, חסרות לך נעליים ליציאה חפשי כאלה שמגניבות אותך לפני שאת יוצאת לשופינג. אני למשל, אוהבת mules של פריטי בלרינ'ס. אם חסרים לך מכנסי ג'ינס חפשי אונליין מה אופנתי עכשיו (רמז - לא סקיני !) ותבדקי איפה יש דגם שעונה על הדרישות שלך (ויתאים למידה שלך, כמובן, יש חנויות שהמידות בהן "קמצניות" מאוד).

 

6.      אני מציעה לצאת לקניות עם רשימת "מכולת" ועם יועץ שניתן לסמוך עליו / עליה (סטיילסיטית, למשל). יש להשלים את המלתחה באמצעות פריטי בייסיק לא "זכירים" ולא באמצעות פריטים שהם מאוד טרנדיים ו/או צבעוניים, מכיוון שעליהם לא תוכלו "לחרוש" מבלי שיזכרו אותם. בפרט אם המלתחה שלך מצומצמת, חשוב במיוחד שהיא תהיה מורכבת מפריטי בייסיק ולא מטרנדים עונתיים. עם זאת, למי שיש לה מלתחה טובה ומלאה, בהחלט אמליץ לרכוש פריט מעניין – אולי קימונו דק עם פרינט מיוחד, מכנסיים מנומרים, ג'קט מפוספס או תכשיט (שיש בו אמירה אישית).

 

7.      אל תקני מתוך גחמה, מתוך מצוקה או "דאון" ואם את מרגישה שהקנייה שלך היא רגשית אני מציעה לך לא להתפתות, השאירי את הבגד בחנות וחזרי אליו אחרי 24 שעות אם עדיין יהיה לך רצון לרכוש אותו. מניסיוני, בהסתברות גבוהה, תצליחי להתגבר על הדחף של קנייה לא מושכלת אם תתאפקי יממה.


8 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page